خانه / مشاهیر تالش / دکتر پرویز یگانی،دانشمند I T

دکتر پرویز یگانی،دانشمند I T

%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c این دانشمند  جهان ارتباطات در روستای « رودبارسرا » از توابع رضوانشهر به دنیا آمده و پس از دریافت مهندسی برق از دانشگاه پلی تکنیک تهران ، برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و اکنون نیز در آن کشور ساکن است . دکتر یگانی در سال ۱۹۹۰ به عضویت هیئت علمی دانشگاه ایالتی نیویورک در آمد وهمزمان با تدریس در آن دانشگاه در کمپانی  I.B.M مسئول پروژه سیستم های ارتباط کامپیوتری در سرعت های بالا شد .

ایشان همچنین به عنوان پرفسور افتخاری در دانشگاه ایالتی میشیگان ، سرپرستی دانشجویان دوره دکترا را برعهده گرفتند و در همان زمان آزمایشگاه تخقیقاتی سیستم های کامپیوتری A.T.M  را تاسیس نمودند  ،  در سال ۱۹۹۴ در کمپانی Qualcomm به عضویت تیم مرکزی طراحی سیستم های مخابراتی C.D.M.A درآمده و در سال ۱۹۹۹ به کمپانی Ericsson منتقل شدند و به سبب ابراز لیاقت در انجام پروژه های فنی مختلف ، بالا ترین درجه علمی اریکسون به ایشان تعلق گرفت .  پس از اتمام دوره ماموریت ایشان در اریکسون ، به کمپانی Cisco Systens منتقل شدند و اکنون مسئول پروژه ارتباط انسان و ماشین بدون در نظر گرفتن زمان و مکان و سرپرست سیستم های مدرن Wireless  می باشد .

از این فرزند اندیشمند تالش تاکنون بیش از ۵۰ مقاله علمی در مجلات معتبر جهان به چاپ رسیده و در دانشگاه های کشورهای مختلف سخنرانی نموده و به تقاضای دولت کانادا از سوی دانشگاهQueen’s  مورد تقدیر قرارگرفته است .  دولت امریکا از این دانشمند برجسته رسماَ تقاضا کرده  که خدمات علمی خود را در امریکا ادامه دهد و آن کشور را ترک ننماید .

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

یک نظر

  1. دکتر باعث افتخار روبارسرایی.ادامه بده محکم و استوار.. چن سال دیگه آمریکا میبینمت

    دانشجوی برق خواجه نصیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *