خانه / تاز ه ها / ملی پوش رضوانشهری و افتخاری دیگر

ملی پوش رضوانشهری و افتخاری دیگر

پرویز خانجانی ملی پوش رضوانشهری در مسابقات جهت یابی باکو مدال برنز را از آن خود کرد.

پرویز خانجانی

مسابقات بین المللی جهت یابی جام حیدر علی اف با حضور تیم‌های ملی ۱۷ کشور از سوم تا هفتم خرداد ماه ۹۷ در شهر باکو برگزار شد وپرویز خانجانی ملی پوش گیلانی باشرکت در رقابت‌های ۱۲ کیلومتری مردان، پس از ورزشکاران قدرتمند روسیه و ترکیه در جایگاه سوم این مسابقات ایستاد ومدال برنز را از آن خود کر.

 تیم ملی جهت یابی جمهوری اسلامی ایران با تنها مدال این ورزشکارملی پوش ؛ به مقام پنجم تیمی این مسابقات دست یافت.

خانجانی در گفتگویی با روابط عمومی هیئت دو و میدانی استان گیلان، این مسابقات را بسیار دشوار توصیف کرد و گفت: شرایط مسابقه بسیار سخت بود و فشار زیادی را تحمل کردم و خوشحالم که نتیجه زحماتم را با این مدال گرفتم، حریفان بسیار قدرتمندی در این مسابقات حضور داشتند که رقابت با آنها دشوار بود و خدارو شکر توانستم برای تیم ملی و استانم گیلان افتخار آفرینی کنم.

در این گفتگو وی از برنامه ریزی خود برای شرکت مسابقات آسیایی که چند ماه دیگر برگزار می شود خبر داد و اظهار امیدواری کرد که آمادگی خود را برای این مسابقات حفظ کند.

در حاشیه پیروزی این قهرمان ملی شایان گفتن است که ورزشکاری مانند پرویز خانجانی که دارای افتخارات متعدد ملی و بین المللی است شایستگی آن را دارد که مورد حمایت و توجه بیشتری قرار گیرد تا بتواند بدون دغدغه مقدمات و ملزومات شرکت در رقابت های ملی و بین المللی، به افتخارات بیشتری دست یابد .

توضیح اینکه رشته ورزشی جهت یابی، پیدا کردن راه معین با بهره گیری از نقشه و قطب نما است که آموزش آن پیش از این برای افراد نظامی بود، اما امروزه با بنیان گذاری فدراسیون بین المللی جهت یابی و گسترش آن این ورزش به یک رشته پایه تبدیل شده است.

ورزش جهت یابی شبیه رشته ورزشی دو در ورزش دو و میدانی می باشد. در رشته دو و میدانی یک دونده می بایست یک مسیر اجباری با یک مسافت مشخص را بپیماید و ورزشکاران به نسبت کسب زمان بهتر رتبه بندی می شوند. در ورزش جهت یابی ورزشکار جهت یاب به جای دویدن در یک مسیر اجباری در زمین مسابقه منطقه که می تواند پارک، جنگل، شهر و یا هر مکان دیگری باشد تعدادی نقاطی که توسط داوران در زمین و نقشه محل مسابقه طراحی شده است را پیدا کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *