خانه / تاز ه ها / جشنواره گلیم در آستارا

جشنواره گلیم در آستارا

گلیم آستارا1نخستین جشنواره  گلیم با عنوان « دل بافته های هنرمندان گلیم باف » با هدف احیا و ترویج صنایع دستی در مدرسه دکتر فریور روستای عنبران محله آستارا برگزار شد.

 این جشنواره که با حضور جمعی از مسئولین محلی آغاز شد، با استقبال چشمگیری از سوی شهروندان روبرو گردید.

 در این جشنواره هنرمندان گلیم باف بندر آستارا در قالب غرفه های مختلف طرح ها و نقش مایه‌های گلیم خود را به نمایش گذاشتند.  در کنار برگزاری این جشنواره یک روزه برنامه‌های متعدد و جذاب فرهنگی و هنری برای مخاطبان برگزار و از دار جدیدی که با هدف سرعت بخشی به بافت گلیم توسط علی صوفی زاد هنرمند آستارایی ساخته شده رونمایی شد.

 اجرای موسیقی سنتی محلی به زبان های آذری و تالشی، شعرخوانی همراه با سروده های انقلابی از دیگر بخش های این جشنواره بود که به اجراء در آمد. تجلیل از هنرمندان رشته گلیم بافی و برگزاری مسابقه با موضوع گلیم بافی و اهدای جوایز به برندگان پایان بخش این جشنواره بود.

 پردل امیری نژاد، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر آستارا در حاشیه برگزاری این جشنواره گفت: تماشای نقش و نگار و ظرافت های هنری دست بافته های ارایه شده در این نمایشگاه به انسان نشاط می بخشد . وی صنایع دستی بندر آستارا را یادگار زکاوت نیاکان مردم آستارا دانست .

 امیری نژاد گفت: این جشنواره به همت نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر آستارا و باحمایت فرمانداری، فرماندهی مرزبانی آستارا، بخشداری مرکزی، شورای اسلامی شهر و روستا، شهرداری، آموزش و پرورش، اداره فنی و حرفه ای، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداری لوندویل، اداره تامین اجتماعی، بسیج رسانه، شورای اسلامی و دهیاری روستای عنبران و شیخ محله، شرکت ساختمانی مولدینگ و رستوران زیتون و سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی ذیربط برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *