خانه / کتاب و نشریات / انتشار ویراست دوم فرهنگ تطبیقی تالشی – تاتی – آذری

انتشار ویراست دوم فرهنگ تطبیقی تالشی – تاتی – آذری

فرهنگ تطبیقیچاپ دوم فرهنگ تطبیقی تالشی – تاتی – آذری تالیف علی عبدلی  ، با ویرایش و ا حدود ۱۰۰ صفحه افزوده ، از سوی شرکت سهامی انتشار ، منتشر شد .

چاپ نخست این اثر که نخستین فرهنگ واژگان تالشی ایران و تنها فرهنگ تطبیقی چند لهجه تالشی و تاتی خلخال می باشد ، در سال ۱۳۳۸۰ در ۴۶۰صفحه ، تیراژ ۲۲۰۰ جلد منتشر شد و با استقبال محققان و دوستداران اینگونه آثار ربرو گردید و جای خود را به عنوان یک اثر زبانی علمی و مرجعی معتبردر زمره فرهنگ نامه های ایرانی  تثبیت نمود .

نسخ چاپ شده این اثرکم نظیر از سالها قبل نایاب شده بود و مولف در طول این مدت  به انجام اصلاحات در آن اهتمام ورزیده و با افزودن بیش از ۸۰ صفحه مطالب جدید و واژه های نویافته، در ۵۴۲ صفحه به چاپ مجدد رسانده است .

یکی از ویژگی های منحصر به فرد فرهنگ تطبیقی تالشی – تاتی – آذری مقدمه نسبتا مفصل آن است که ضمن آن اغلب کتب منتشر شده در زمینه زبان تالشی و تاتی  ، در ایران و خارج از ایران معرف گردیده است که خود مستقلا مرجعی ارزشمند برای اهل تحقیق به شمار می آید.

اثر مذکور مشتمل بر هفت فصل به شرح ذیل می باشد :

مقدمه و کتابشناسی ، دستور ، واژه نامه تالشی و تاتی ، واژه های آذری کهن ، نمایه واژگان تالشی لنکرانی ، نمایه واژگان تاتی  و امثال و حکم ( متون تالشی) .

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *