خانه / تاز ه ها / هفته تالش شناسی فرخنده باد!

هفته تالش شناسی فرخنده باد!

برنامه ای برای هفته تالش شناسی /  

هفته تالش شناسیموسسه تالش شناسی در اقدامی ستودنی دهم تا هفدهم آذرماه را هفته تالش شناسی نامیده است .

به دنبال اعلام این خبر و دعوت از اهل هنرو اندیشه برای ارایه نظر و برنامه در باره برگزاری  مراسم این هفته، آرمین حیدریان پژوهشگر کوشا و نام آشنای تالش، نظر خودرا در مورد برنامه های هفته مذکور، برای ما فرستاده است. چکیده نظر ایشان به شرح زیر است . با این امید که ارزش های نهفته در اجرای مراسم این هفته و نکوداشت آن ، فدای اختلاف نظر های روشنفکرمآبانه نشود. زیرا این هفته متعلق به همه تالشان، به ویژه اهالی هنرو فرهنگ این قوم است.

پیشنهاد آرمین حیدریان:

۱ – تقدیر از پزوهشگران  حوزه تالش شناسی به صورت اعم: شامل همه کسانیکه از پاییز یا آذرماه یا هفته پزوهش سال پیش به این طرف، اثری در زمینه تالش شناسی در قالب کتاب منتشر کرده اند. این افراد که احتمالا  ۷-۸ نفر باشند به نحو شایسته تقدیر شوند.

۲ – تقدیر از پزوهشگر برتر سال قبل در حوزه تالش شناسی : شامل کسی یا کسانی  که علاوه بر انتشار پژوهش در قالب کتاب، در موضوع تالش شناسی؛ توانسته اند عنوانی بین المللی یا ملی کسب کنند. اگر ملی هم نبود می توان در حوزه استانی بررسی نمود و از فرد برگزیده به صوررت ویژه تقدیر نمود و به ایشان عنوان پژوهشگر برتر سال داد . بی تردید این اقدام خیلی از علاقمندان را به نوشتن آثار قوی تر و شرکت نمودن در جشنواره به سبب گرفتن این عنوان بزرگ ترغیب خواهد کرد و در سال های آینده نفرات بیشتری حضور خواهند یافت.

۳ – برگزاری نمایشگاه عکسی از تاریخچه تالش شناسی شامل عکس نخستین کتاب – عکس نخستین مجله – عکس نخستین موسسه – عکس نخستین الفبا – عکس نخستین جایزه بین المللی که گرفته اند ، مدال و لوح تقدیرو… هم بشود نیز اگر  در سالن برپا می گشت عالی می شد. هرچند زمان برای اولین سری شاید کم باشد.

۴ – برگزاری سخنرانی  و تشریح گذشته – حال و آینده تالش شناسی در ایران و جهان

۵ – برگزاری نمایشگاه صنایع دستی تالش در کنار برنامه و اجرای موسیقی اصیل تالشی هم از دیگر کارهایی است که می توان انجام داد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *