خانه > تاز ه ها > «مانگَ تاو» فرومُرد!

«مانگَ تاو» فرومُرد!

چراغ « مانگَ تاو» را فروکشتند

در طول همه سالهای گذشته،  یکی از خواسته های مردم تالش این بوده که از وقت شبانه روزی سیمای مرکز گیلان، دقایقی به تالش اختصاص یابد و برنامه ویژه ای برای تالش به صورت روزانه یا دست کم هفتگی، از آن مرکز پخش شود.

به کوشش و پیگیری گروهی از کوشندگانن فرهنگی و برخی مسئولین، خواسته یادشده،تاحدودی از سوی مدیریت محترم صداو سیمای مرکز گیلان پذیرفته شد و برنامه ویزه تالش، به هرحال و به هرکیفیت، نخست با نام «میشنده جار »، سپس با نام «مانگَ تاو»، به همت تیم بهزاد رسولزاده درسیمای گیلان به مدت حدود یک سال روی آنتن رفت و موجبات خرسندی تالشی زبانان فراهم گردید.

از هفته نخست پخش این برنامه گروهی به هر دلیل ازهمکاری با تیم تولید کننده برنامه مانگَ تاو خود داری کردند، نسبت به کیفیت برنامه اعتراضیه هایی به مدیریت صداو سیما نوشتند. بر اثر این موضع گیری که براساسی منطقی استوار نبود، حاشیه هایی ایجاد گردید و صف ارایی هایی شکل گرفت . ارباب صفوف به گونه ای که نمی شود آن را رقابت سالم نامید، با هم به زور آزمایی ناروایی پرداختند و سر انجام چراغ تازه افروخته « مانگَ تاو» فرو مرد.

صرف نظر از اینکه محتوای برنامه یادشده ضعیف بود یا قابل قبول وکدام یک از تیم های رقیب شایسته تر بودند، در یک کلام می شود گفت که تصمیم حذف و تعطیلی برنامه یادشده، درست نبود و حق مردم تالش نمی بایست قربانی جدل های فردی و گروهی بشود.

شایسته آن بود که ضمن تداوم برنامه به کوشش تیم رسولزاده، از تیم های رقیب دعوت می شد که آنان نیز به تولید برنامه به پردازند و دستاورد دو تیم رقیبب ، یک هفته درمیان پخش می شد و قضاوت به مخاطبان برنامه واگذار می گردید.

اکنون انتظار می رود مدیریت محترم صداو سیمای مرکز گیلان با سعه صدری که تاکنون نشان داده است، تدبیری اتخاذ نمایند، که در اسرع وقت پخش برنامه ویژه تالش در سیمای آن مرکز، از سر گرفته شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *