خانه / درباره ما

درباره ما

 این تارنما در سال ۱۳۸۵  با نام « پایگاه تالش پژوهی علی عبدلی » با دامنه com ، در اینترنت قرار گرفت . اما بعد از پنج سال فعالیت، به دامنه org و سپس به دامنه zz.vc  انتقال یافت .  سر انجام در سال ۱۳۹۲ با نام « پایگاه تالش شناسی علی عبدلی ، به دامنه ir پیوست . اخیرا نیز نامش به « پایگاه تالش شناسی » تغییر یافته است .

در تمام طول این سالها کوشش شده است که این تارنما به یک پایگاه مرجع مجازی ارتقاء یابد و نماینده شایسته ای برای نشر فرهنگ و تمدن قوم بزرگ و کهن تالش، در دنیای مجازی باشد.علی عبدلی ali abdoli

علی عبدلی مدیر این تارنمای پژوهشی، فرهنگی وهنری است . ایشان کوشش های ادبی و پژوهشی اش را در اوایل دهه ی پنجاه با پیوستن به گروه نویسندگان رادیو گیلان و همکاری با مطبوعات آغاز کرد . از آن زمان کنش های پژوهشی خود را به گونه تخصصی در زمینه تات و تالش شناسی ادامه داده است ودر این زمینه  علاوه بر چاپ دهها مقاله ی پژوهشی در مطبوعات ، روزنامه نگاری ، اجرای پروژه های تحقیقی ، شرکت و سخنرانی در همایشهای ایران شناسی در داخل و خارج از کشور، همکاری در ساخت چند فیلم مستند مربوط به تالش ،تاسیس موسسه تالش شناسی، دبیری چند همایش استانی و منطقه ای و…تاکنون ۲۰ جلد از آثار پژوهشی خود را منتشر کرده و به پاس این کوشش ها موفق به دریافت دکترای افتخاری از آکادمی ملی جمهوری آذربایجان ، مدال علمی از دانشگاه دولتی ارمنستان، جایزه ادبی دکتر معین از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،  جایزه پژوهشگر برترکشوری از سازمان صدا و سیما و لوح تقدیر نخبه فرهنگی پیشکسوت از استانداری گیلان گردیده است:

 برای کسب آگاهی بیشتر در باره علی عبدلی مراجعه فرمایید  به:    http://aliabdoli.mihanblog.com/ 

همچنین برای دیدن آثار و معرفی تفصیلی آن ها، مراجعه فرمایید به :   http://instagram.com/ali.abdoli1

     

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد کنید *