خانه > تاز ه ها > با آبروی فرهنگی رضوانشهر بازی نکنید

با آبروی فرهنگی رضوانشهر بازی نکنید

آبروی فرهنگیامروز ششم آبان ۹۶ کنفرانسی در سالن اجتماعات رضوانشهر برگزار شد با عنوان:( نشست تخصصى باموضوع نگاه جهانگردان اروپایی به آئین هاى محرم از دوران صفویه تاکنون ) اداره میراث فرهنگی، آمووزش و پرورش و شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر برگزار کننده این کنفرانس بودند . از یک هفته پیش در این مورد در فضاهای مجازی تبلیغ شده بود . اما به گفته برخی از کسان که درآن نشست حضور یافته بودند، تعداد شرکت کنندگان حدود ۳۰- ۴۰ نفر بودند و سخنران محترم که بسیار مورد احترام نگارنده است، یک کارشناس گردشگری سازمان میراث فرهنگی ست و تخصصی  در زمینه موضوع اعلام شده ندارد. لذا با مطالبی نامرتبط با آئین هاى محرم از دوران صفویه تاکنون ، وقت را پرکرد. که البته بهتر بود خود جنابش سخن گفتن در این زمینه را نمی پذیرفت .

از اینکه مسئولین محترم امور فرهنگی رضوانشهر خواسته اند گامی در زمینه وظایف خود برداند و به مناسبت اربعین حسینی ، پرداختن به چنین موضوعی را وجه همت خود قرار داده اند، جای تشکردارد ولی چرا به گونه ای عمل کردند که می شود آن را بازی با آبروی فرهنگی شهرستان و بهربرداری ناروا از موضوعی مهم به شمار آورد.

برگزار کنندگان محترم کنفرانس تخصصی یادشده ، اگر از متخصصان شهرستان و استان کسی را شایسته و شاید محرم نمی دانند تا حداقل به عنوان شنونده، از آنان دعوت بشود، می توانستند محقق و متخصصی را از تهران یا دیگر استان ها دعوت کنند . یا اگر قرار بود حتما از ابواب جمعی میراث فرهنگی باشد، از کسانی مانند مانند آقای میرشکرایی دعوت می کردند.

آنچه که امروز در سالن اجتماعات آموزش و پرورش رضوانشهر گذشت، از لحاظ اداری شاید واقعا یک پروژه یا برنامه فرهنگی تخصصی بود که اجرا شد و بودجه و بیلانش هم لابد تایید گردید . ولی اگر چند محقق و صاحب نظر تصادفا مهمان کنفرانس مذکور می شدند و مجلس را ترک می کردند، پاسخگو چه کسی بود؟ .

نگارنده در طول سال از دور شاهد برنامه های متعددی از این دست سبک و مغایر هدف اعلام شده در رضوانشهرهست ولی با وجود احساس مسئولیت، سکوت می کند تا سوء تعبیر نشود ولی کنفرانس امروز به حدی از جهات مختلف آزار دهنده بود که ناگزیر این تذکار قلمی گردید تا شاید گوشی شنوا بشنود و بکار گیرد .

Print Friendly, PDF & Email

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *