خانه / تاز ه ها / اثری جدید از امیر شکرگزار

اثری جدید از امیر شکرگزار

شکرگزارفرهنگ ، طبیعت و حیات وحش تالش از دریچه دوربین یک محیطبان ، نام کتابی ست  تالیف امیرشگزارکه به تازگی چاپ و راهی بازار کتاب شده است . در این اثر عکسهایی بسیار دیدنی از زندگی جنگل نشینان ، طبیعت وحیات وحش تالش با توضیحاتی مختصرگردآمده که حاصل سالها تلاش و نگاه جستجوگر مولف آن است .

امیر شکرگزارسی سال به سمت محیط بان در گستره طبیعت تالش ، جنگل ها و مراتع و تالابها و روستاهای ژرفای جنگل هیرکانی غرب گیلان ، نه کار بلکه زندگی کرده و تجربه هایی اندوخته است که در هیچ دانشگاهی نمی توان به دست آورد .

این محیط بان پژوهنده  پس از فراغت از کار دولتی به سوی استفاده از دانش و تجربه های که در دانشگاه زندگی و وقعیات ملموس جامعه و طبیعت ، اندوخته است ، رفت و فعالیت هنری خود را با عکاسی، بازیگری در فیلم های اغلب مستند ، آغاز کردو خیلی زود وارد جرگیه مستند سازان شد و یک تنه مستند هایی را پدیدآورد که همین یک و دو ماه پیش سه عنوان آنها با نامهای «خدیجه نی زن و رمه اش»، «مروارید» و «در میان شاخه های» وی در جشنواره فیلم پروین اعتصامی درخشش کم نظیر یافتند . یعنی همزمان سه فیلم از یک فیلم ساز ، در یک جشنواره معتبر ، به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند .

امیر شکرگزار که از هیچگونه حمایتی برخوردار نیست و همچنان با حقوق بازنشستگی اندک خود فعالیت هنری اش را ادامه می دهد و پله های رشد را طی می کند ، این بار آنچه را که خود در دل طبیعت سحر اگیز تالش دیده و با دوربین عکاسی ثبت کرده ، در نمایشگاه کوچک یک کتاب ، به نمایش گذاشته است . ع . ع

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *